50 éves a Debreceni Mentőállomás

Az Országos Mentőszolgálat Debreceni Mentőállomásának 50. évfordulója alkalmából ünnepséget tartottak. A rendezvényen részt vett Dr. Csató Gábor az Országos Mentőszolgálat Főigazgatója, Prof. Dr. Szabó Zoltán a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Elnöke,Tasó László országgyűlési képviselő, Puskás István alpolgármester és Dr. Korcsmáros Ferenc az Országos Mentőszolgálat Regionális Igazgatója.

A mentőállomás 1972-ben költözött a Péterfia utcáról jelenlegi helyére, a Külsővásártérre. Jelenleg mintegy kétszázhúsz munkatársa van az állomásnak a kivonuló és háttérdolgozókkal együtt..A mentőparkot tekintve teljes repertoár áll rendelkezésre: roham-, eset-, mentőkocsi,  illetve gyermekmentő is van.Csaknem 350 ezer ember ellátásáért felelősek az itt szolgálatot teljesítők.

Maga a hivatásunk, a szakmánk is az elmúlt ötven évben jött létre, honosodott meg Magyarországon. Kialakult a mentésügy, valamint a sürgősségi ellátás hálózata

– hangsúlyozta  Dr. Korcsmáros Ferenc, az OMSZ regionális igazgatója.

Az évforduló alkalmából egy  emléktáblát is avattak.

Az országban a debreceni a legnagyobb, az egyik leginnovatívabb mentőállomás és az egyik legkomolyabban felszerelt is egyben.A legelkötelezettebb bajtársak dolgoznak itt, a Debreceni Egyetemmel együttműködve elképesztően magas tudás és szakmaiság gyűlt össze

– emelte ki Dr. Csató Gábor, az OMSZ főigazgatója.

A történelmi egyházak képviselői megáldották a nemrég lecserélt nyílászárókat,az épületet és az itt dolgozókat.

Puskás István alpolgármester arról beszélt, hogy a mentőszolgálat sokféle módon van jelen a város életében

A sürgősségi ellátásban a mentőszolgálat kap kulcsfontosságú szerepet. Ezért eszközrendszerét tovább kell fejleszteni

–mondta el Tasó László, országgyűlési képviselő.

A résztvevők egy időutazáson is részt vehettek hiszen bemutatták azt a Nysa mentőgépkocsit amit az elmúlt években restauráltak.Bemutattak egy 1987 novemberi eseményt ami szerint Nysa mentőautó sietett egy baleset helyszínére, hogy sérült kerékpárost lássanak el a mentősök.

A múlt és a jelen látható az állomás garázsának harminchat méteres felületén annak  a „street art” alkotásnak köszönhetően melyet Vékony Tamás és csapata készített az évforduló alkalmából.

A rendezvényhez kapcsolódóan előadást tartottak a sürgősségi ellátás aktualitásai a stroke, valamint kardiológiai vonatkozásban témában.

Fotók: Miskolczi János

Ez is érdekelhet