A Ferencváros nyerte a kézilabda rangadót Debrecenben

A DVSC Schaeffler a Ferencvárost fogadta a női kézilabda NB I. 13. fordulójában szombat este 18 órakor hazai pályán.

A csapatokat rég nem látott tömeg üdvözölte. Mindenki kíváncsian várta, hogy a DVSC SCHAEFFLER mennyire szorongatja meg a nagy nevű ellenfelét, esetleg sikerül-e pontot szerezni tőlük. A reményeket táplálta, hogy a vendégek közül Lekics és Szöllősi-Zácsik sérülés miatt hiányzott, mindössze 12 mezőnyjátékost nevezett a meccsre Allan Heine. A mi csapatunk viszont jó hír, hogy felépült sérüléséből Planéta Szimonetta, így a lehető legerősebb kerettel állhatott fel a Ferencváros ellen.

A meccs elején Malestein gólt szerzett, miután a Ferencváros kivédekezte a hazai csapat támadását. Néhány perc múlva Edwige piros lapot kapott egy arcra mért ütésért, így további kedvező fordulat következett. A 10. percig a két csapat fej-fej mellett haladt, 3:3-as eredményjelzéssel. Ezt követően néhány technikai hiba csúszott be a Loki támadójátékába, ami gyorsan négygólos előnyhöz vezetett a vendég csapatnak. Szilágyi Zoltán időt is kért, de a mérkőzés képe nem változott. A támadójáték alapján elmondható, hogy az első félidő 30 percében a DVSC SCHAEFFLER mindössze nyolc gólt szerzett, míg a Ferencváros 14-et.

Töpfner két hetesgóljával és egy vendég kiállítással indult a második játékrész. Működött a védekezés és betalált Grosch is, így hat perc alatt lefelezte a hátrányát a Loki. Időt kért Allan Heine. A tizedik percig 14:16 állt az eredményjelzőn. Kicsivel később a játékvezetők megállították a mérkőzést, mert a vendégszurkolók sört locsoltak az alattuk lévő kapuban védő Catherine Gabrielre. A kényszerpihenő a hazai csapatot zökkentette ki jobban, a Fradi ismét elhúzott 5 góllal. A félidő közepén 14:19 állt az eredményjelzőn.

Így az utolsó negyedóra ismét arról szólt, hogy próbált felzárkózni a DVSC SCHAEFFLER. Ez azonban az ellenfél jó játéka mellett a saját hibáink miatt sem sikerült. Volt egy-két érthetetlenül eladott labda, néhány rossz döntés, ez pedig bőven elég volt ahhoz a Ferencvárosnak, hogy megtartsa a vezetést. A DVSC SCHAEFFLER a lőtt gólok számát tekintve negatív szezoncsúcsot állított fel a 21 találattal.

DVSC SCHAEFFLER–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 21–24 (8–14)
Debrecen, 2100 néző. V: Horváth P., Marton

DVSC: Gabriel – Töpfner 6 (6), Hámori 3, Haggerty, Planéta 1, Vámos P. 2, Petrus 1. Csere: Bartulovic (kapus), Kácsor 1, Vámos M. 1, Jovovics 2, Johansson, Hornyák D., Füzi-Tóvizi 3, Csernyánszki, Grosch 1. Edző: Szilágyi Zoltán

FTC: BÖDE-BÍRÓ – Malestein 3 (1), KLUJBER 8 (4), SIMON P. 3, Edwige, Bölk, Márton G. 2. Csere: Janurik (kapus), Cvijics 2, KUKELY A. 3, Hársfalvi 3. Edző: Allan Heine

Az eredmény alakulása: 5 perc: 1–1.  9. p.: 3–2. 19. p.: 5–10. 26. p.: 7–13. 39. p.: 13–15. 49. p.: 15–21. 58. p.: 18–24.
Kiállítások:  10, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/6, ill. 7/5

Szilágyi Zoltán: Gratulálok a Ferencvárosnak, megérdemelten nyert a vendégcsapat. Kishitűen játszottunk, csak akkor mertük megcsinálni azt, amit tudunk, amikor már mindegy volt, a végén. A támadójátékunk az első félidőben kritikán aluli volt, a második játékrész jobban indult, de amikor közel kerültünk a Fradihoz, megint jöttek az érthetetlen hibák, a rossz döntések és elúszott a meccs. Azért dolgozunk, hogy ebben javuljunk.

Allan Heine: Nagy küzdelem volt. Arra számítottunk, hogy egy Bajnokok Ligája-szintű mérkőzést játszunk itt, és így is lett. Fizikálisan nagyon megterhelő meccs volt. Az első 5 percben kapott piros lap után kicsit gondba kerültünk, de sikerült gyorsan rendezni a sorokat. Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, akik hihetetlen teljesítményt nyújtottak.