A GVH rajtaütésszerű helyszíni vizsgálatot tartott a Booking.com-nál

A Gazdasági Versenyhivatal augusztusban indított gyorsított ágazati vizsgálatot a Booking.com ellen. 

Friss információk szerint rajtaütésszerű helyszíni vizsgálatot tartott a GVH a szolgáltató budapesti irodájában. Erre a versenytörvény felhatalmazása alapján, bírói engedéllyel volt lehetősége a GVH-nak.

A GVH rajtaütésszerű helyszíni vizsgálatot tartott a Booking.com-nál
A Booking.com budapesti irodája belülről

A héten a versenyhivatal emberei több helyszínre is kiszálltak előzetes értesítés nélkül. A céljuk az online szálláshely-szolgáltatás piacának szereplőitől való adatgyűjtés volt. Kedden és szerdán a Booking.com budapesti irodájában is jártak ilyen célzattal.

A gyorsított ágazati vizsgálatok során a GVH a versenytörvény felhatalmazása alapján – bírói engedéllyel – helyszíni kutatást (rajtaütést) is tarthat. Ez a hatékony és gyors beavatkozást lehetővé tevő eszköz azt támogatja, hogy a GVH a piaci zavarok feltárásához és kezeléséhez szükséges információkat összegyűjtse – erősítette meg a GVH.

Önmagában az ellenőrzés és a rajtaütésszerű előre nem bejelentett vizsgálat ne jelenti a cég bűnösségét, ahogyan a Gazdasági Versenyhivatal is közölte, az információgyűjtést követően elemzik a beszerzett adatokat, majd egy nyilvános jelentéstervezetben összegzik a gyorsított ágazati vizsgálat eredményeit. Erre a hatóságnak 30 napja van, ezt összesen két esetben lehet további harminc nappal meghosszabbítani indokolt esetekben.

Azért indult a vizsgálat, mert nyáron nemzetközi botrány lett abból, amikor a Booking.com pénzügyi rendszerének karbantartása miatt jelentősen csúszott a szállásadók számára történő kifizetésekkel – ez pedig sok magyar ügyfelet is érintett.

Ez is érdekelhet