A Medgyessy Ferenc Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikumba került a Zenedoboz

Debrecen közgyűlése 2019-ben nem csak elfogadta a város könnyűzenei stratégiáját, de abban is tett vállalásokat, hogy annak szereplőivel közösen építi tovább a kultúrának ezt a szeletét. Ennek eredményeként több projekt megvalósult városunkban: többek között a Zenei Támogatási Program, a Made in Debrecen Fesztivál és a Zenedoboz pályázat.

A Zenedoboz alapja, hogy a Debrecen Turisztikai Ügynökség csak a turistaszezonban tudja kihasználni a konténerét, így azt októbertől áprilisig más típusú funkciókra kínálta fel a kulturális intézmények számára.

Ezt követően született meg a debreceni középiskolásoknak szóló pályázat ötlete, melynek célja, hogy évente más-más debreceni középiskolában, zenei tehetséggondozó pontként működjön a konténer. 

Elsőként a Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimnázium, második évben a Tóth Árpád Gimnázium, ötletgazdag pályázata nyert. A 2023/2024-es tanévben a fennállásának 150. évét ünneplő Debreceni Fazekas Mihály Gimnáziumhoz került a Zenedoboz, ami lehetőséget biztosított új tehetségek felfedezésére és a zenélni szerető diákok megmutatkozására.

A konténerben elhelyezett mini közösségi teret, amelyet a Rocksuli rendez be hangszerekkel, hangtechnikai felszerelésekkel, idén a Medgyessy Ferenc Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum pályázta nyerte el, így ebben a nevelési évben a művészeti iskola diákjai zenélhetnek az iskola kezelésében lévő Holló László Emlékmúzeum kertjében kialakított közösségi térben.

Puskás István alpolgármester a Zenedoboz átadóján arról szólt, hogy az előző évek tapasztalatai azt mutatják, hogy az iskolákban nagy sikere van a közösségi térnek. Hozzátette, a Zenedoboznak köszönhetően új zenekarok szerveződtek a diákok között, amelyek a Made in Debrecen fesztiválon is bemutatkoztak.

Fekete József, a Medgyessy Ferenc Gimnázium, Művészeti Szakgimnázium és Technikum intézményvezetője azt mondta, a közösségük úgy tekint minden ilyen eseményre, ami azt a célt szolgálja, hogy a művészetek erősítsék egymást.

– Ez egy szinergikushatás, és a zene az egésznek egyfajta kohéziója, maltere, ami összefogja a képzőművészetet és a mozgásművészetet is, amit iskolánk képvisel – húzta alá az iskola vezetője.

Ez is érdekelhet