Átadták a megújult műfüvet az Oláh Gábor utcai Sportkomplexumban

Elkészült az Oláh Gábor utcai Sportkomplexumban a műfüves focipálya felújítása, amelyet követően rögtön használatba is vették a gyerekek az új játékteret.

Több mint 15 évig használták az előző műfüvet, még 2007-ben adták azt át, az akkori elfogadott standardoknak megfelelően. Az idő és a több ezer lejátszott mérkőzés már látszott rajta, sok helyen hibás volt a rögzítés és szükség volt a cseréjére.

A Debreceni Sportcentrum Kft. üzemeltetésében lévő létesítményben a nyáron közel 100 millió forintból újult meg a műfüves játéktér.

Fotó: Czinege Melinda/HAON

A pálya felújítását követően az ünnepélyes átadón ott volt Papp László, Debrecen polgármestere, valamint Becsky András, a Debreceni Sportcentrum Kft. ügyvezető igazgatója.

A hivatalos átadót követően kezdődött az új műfüvön a Garamvölgyi Lajos Emléktorna, amelyet a DVSC korábbi sikeredzőjének emlékére szerveznek, idén már 15. alkalommal. Az eseményen négy korosztályban, korcsoportonként hat-hat csapat játszott egymás ellen.

A későbbiekben a Debreceni Városi És Körzeti Labdarúgó Szövetség bajnokságainak is helyet ad majd a felújított pálya és a DSI csapatai is használhatják.