BAGE Csokigyűjtő Gála

Tizenegyedik alkalommal hirdette meg Csokigyűjtő Akcióját a Bihari Állami Gondozottak Egyesülete. A szervezet most is több száz lakásotthonos gyermek ünnepét kívánja szebbé tenni az ajándékcsomagokkal és egy, a már évek alatt megszokott, gálaműsorral.Az eseményen részt vett  többek között Széles Diána, alpolgármester, Buzás Lajos, a Bihari Állami Gondozottak Egyesületének elnöke.

3500 csomagra való édesség gyűlt össze az akció során.Az  ünnepségen mintegy 500 gyermek volt jelen a METEOR Keresztény Központban.

Az alkalmon többek között a görögkatolikus, református lakásotthonokban élő gyermekek, a Család- és Gyermekjóléti Központ látókörében lévők és a Debreceni Bárczi Gusztáv Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény gyermekei vettek részt.

A gálaműsorban felléptek a Dance Universe Tánciskola növendékei és Ruszó Tibi, a 2019-es X-faktor győztese is.

Magyarországon jelenleg mintegy 21 ezer gyermek él ma  gyermekvédelmi gondozásban.

Fotók: Miskolczi János

Ez is érdekelhet