Battai Sugár immár kétszeres világbajnok!

Megvédte címét a milánói vb-n a magyar női kardcsapat, és nagy lépést tett az olimpiai részvétel felé.

Szombaton a Battai Sugár, Márton Anna, Pusztai Liza, Szűcs Luca alkotta válogatott kiemeltként először a 16 között lépett pástra a milánói kvalifikációs vívó-világbajnokságon a kard csapatküzdelmeiben.

A lengyelek elleni nyolcaddöntő nem kezdődött jól, az első asszóban négytusos hátrányba került a magyar csapat, majd a másodikban sikerült fordítani. A negyedik meccs után még egy tussal az ellenfélnél volt az előny, ám a DEAC vívója, Battai Sugár remekelt, és vezérletével hamar visszavette válogatottunk a vezetést, amit meg is tartott, 45:39-es magyar sikerrel ért véget az asszó.

A mieink vasárnap délelőtt a görögökkel vívtak az elődöntőért. Az első három asszó után minimális volt a különbség a két csapat között, utána azonban egyre magabiztosabban vívtak a magyar lányok, akik végül 45:35-re győztek.

A fináléba Dél-Korán át vezetett az út. A magyar válogatott ezt az akadályt is megugrotta, szinte végig vezetve 45:39-re nyert.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

Hungarian Fencing Federation (@magyar_vivo_szovetseg) által megosztott bejegyzés

A döntőben az ukránokat búcsúztató franciákkal találkoztunk, csakúgy, mint egy évvel ezelőtt a kairói vb-n. Akkor a magyar válogatott sikerével zárult az esemény, így most címvédésre készülhettünk. Az első asszót hozták a franciák 5:2-re, majd Pusztai Lizát Battai Sugár váltotta, aki majdnem összehozta az egyenlítést, de Balzer jól hajrázott, így a harmadik meccs előtt 10:7 volt az ellenfélnek. Ezt követően általában négy-öt tus különbség mindig volt a két csapat között, ám a 7. asszóban a DEAC üdvöskéje révén átvettük a vezetést! Ezután Márton Anna is lehengerlően vívott, és 40:34-es magyar vezetésnél adta át helyét az utolsó embernek, Pusztai Lizának, aki már nem engedte ki a kezéből a győzelmet, 45:38 lett a vége. A magyar kardcsapat 2022 után idén is világbajnok!

Ezzel a sikerrel a magyarok nagy lépést tettek a 2024-es párizsi olimpiai részvétel felé, hiszen a világbajnokság az áprilistól áprilisig tartó egyéves olimpiai kvalifikációs időszak legfontosabb versenye, az itt elért eredmény, illetve az azért járó pontszám – egy világkupához képest csapatban kétszeres szorzóval – mindenképpen benne lesz az összesítésben.

Vívó-világbajnokság, Milánó
csapat, kard
Nyolcaddöntő: Magyarország–Lengyelország 45:39 (Battai +5, Márton +2, Pusztai 0, Szűcs -1)
Negyeddöntő: Magyarország–Görögország 45:35 (Szűcs +9, Márton +3, Pusztai +1, Battai -3)
Elődöntő: Magyarország–Dél-Korea 45:39 (Pusztai +5, Szűcs +1, Battai 0)
Döntő: Magyarország–Franciaország 45:38  (Márton +10, Battai +4, Szűcs -2, Pusztai -5)

Fotók: Magyar Vívó Szövetség

forrás: deac.hu