Bronzérmes lett a DVSC SCHAEFFLER a Magyar Kupában!

A DVSC SCHAEFFLER fokozatosan javuló teljesítménnyel, összességében magabiztosan szerezte meg a bronzérmet a Magyar Kupában.

A DVSC SCHAEFFLER egyértelmű célja az volt, hogy az elmúlt év után idén is éremmel térjen haza a négyes döntőről, míg a Mosonmagyaróvár története első dobogós helyezésére hajtott a Magyar Kupa bronzmérkőzésén.

A debreceni lányok nagyon csalódottak voltak a Győr elleni elődöntőt követően, hiszen csak nagyon kevés hiányzott ahhoz, hogy a nagynevű ellenfelet felülmúlva a fináléba jussanak. Így nem volt egyszerű újra felpörögni a bronzmeccsre, ráadásul csak aznap reggel derült ki, hogy Petrus Mirtill megbetegedett, belázasodott, így nem tudta vállalni a játékot.

A meccs történései

Kácsor bombával indult a meccs. A DVSC SCHAEFFLER rögtön az első támadásából betalált. A Móvár pedig rögtön válaszolt Tóth Eszter hetesgóljával. Az első negyedórában végig a pontosabban játszó MKC vezetett egy, vagy két góllal, a Loki pedig próbált zárkózni. A különbség a 15-ik percben nőtt először háromra, ekkor rögtön időt is kért Szilágyi Zoltán. A játék képe azonban nem sokat változott ezt követően sem. A védekezés közel sem volt olyan hatékony, mint a Győr ellen, támadásban pedig lassúan és körülményesen játszott a csapat. Szilágyi Zoltán így ismét időt kért, alig három perccel később! Ekkor négy volt közte. A félidő hajrájában a Loki ismét elővette az ETO ellen jól működő hét a hat elleni támadást és nyitott védekezésre váltott, hiszen a szünetre már a Debrecen vezetett egy góllal (16:15).

A második félidő is debreceni góllal kezdődött. Töpfner Alexandra negyedik hetesét is belőtte, így először vezetett kettővel a Loki. Sőt, alig három perc játék után már négy volt az előny. Ebben az időszakban az irányító, illetve a jobbátlövő poszton is hatékony Szabó Nina volt a főszereplő, aki nagy gólokkal és jó bejátszásokkal igazolta ismét, hogy jó döntés volt „hazahívni”. De egyébként is sokkal pontosabb és szervezettebb volt a DVSC SCHAEFFLER, mint az első játékrészben, így stabilan tartani tudta a 3-4 gólos előnyt. A játékrész közepére nagyon összeállt a védekezés és Gabrijela Bartulovis is hozta a bravúrokat a kapuban, így a Loki folyamatosan elszakadt ellenfelétől. A 16-ik percben hét gól volt az előny, miközben Bartulovic a 13. védésénél járt, 50% fölötti mutatóval. Bár a folytatásban tudta csökkenteni a hátrányát a Mosonmagyaróvár, a debreceni győzelem nem forgott veszélyben.

A DVSC SCHAEFFLER teljesen megérdemelten és összességében véve magabiztosan győzte le ellenfelét, így az elmúlt év után idén is bronzérmet szerzett a Magyar Kupában.

Szilágyi Zoltán és Szabó Nina videóban értékelte a győztes bronzmérkőzést.

Nekünk ez döntővel felérő mérkőzés volt, ahol másképp kell játszani. Nem elég a csodálatos kezdés, ennél többre van szükség, hatvan percen át kell pörögni. Azt láttam, hogy megtorpant a játékunk, és nem tudtuk átlendíteni magunkat a hibáinkon. Megfogott minket a Debrecen öt-egyes játéka, bizonytalanná váltunk, és mentálisan nem tudtuk feldolgozni a pályán történteket. El kell tudni viselni az ilyen terhet, csak akkor fogunk tudni előre lépni. – nyilatkozta Gyurka János.

DVSC SCHAEFFLER–MOTHERSON-MOSONMAGYARÓVÁR 34–29 (16–15)
Tatabánya 3400. néző. V: Sándor Gy. Szabó B.

DVSC: Gabriel – Töpfner 4 (4), PLANÉTA 2, VÁMOS P. 4, Heggerty 2, KÁCSOR 6 (1), Vámos M. 3. Csere: BARTULOVIC (kapus) Jovovics, SZABÓ N. 7, FÜZI-TÓVIZI 4, Hornyák D., Csernyánszki 1, Gorsch 1. Edző: Szilágyi Zoltán

MOSONMAGYARÓVÁR: Szemerey – Udvardi 2, PÁSZTOR N. 3, Albek 3, IVANCOK 5, TÓTH E. 8 (4), Strannig. Csere: Hadfi, Horváth Sz. (kapusok), Lancz 1, Faragó L. 1, Tóth G. 3, Varga E. 2, Schatzl Natalie 1. Edző: Gyurka János

Az eredmény alakulása: 8. perc: 5–5. 17. p.: 8–12. 29 p.: 15–14. 33. p.: 19–15. 40. p.: 21–19. 46. p.: 27–20. 51. p.: 28–24. 56. p.: 30-26. 58. p.: 32–28.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 7/4