Előkelő helyen zárt Hajdúböszörmény a Futókörök Napján

A hétvégén rendezték meg a Futókörök napját, vármegyénkből Hajdúböszörmény vett részt a kezdeményezésben.

Futók köröznek a Fürdőkerti futópályán. Forrás: Tekergők Sport Egyesülete

Országszerte 20 helyen lehetett futni a versenyen, amit Kaposváron a Cseri Park nyert meg, ahol 894 futó indult és összesen 10508 kilométert tettek meg a 8 óra alatt. A második Budapest XVIII. kerület – Havanna úti lakótelepe lett, 1354 futó 9737 kilométert teljesített. A dobogó harmadik fokára Dabas – Jubileumi Park került, ahol 1000 futó 6928 kilométert teljesített.

Hajdúböszörmény az összesített eredménylistán az előkelő 7. helyet szerezte meg, a Fürdőkerti futópályán 491 futó vett részt, ők összesen 4168 kilométert teljesítettek.

Legtöbbet futók Hajdúböszörményben

A legtöbb kört teljesítő férfi (LE VINH HOI THONG 75 kör ) és női (Tulipánt Krisztina 59 kör )versenyző. Forrás: Tekergők Sport Egyesülete