Ezüstérmes lett Kozák Luca 100 gáton az Európa-bajnokságon

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

12.69 másodperces országos csúcsbeállítással nyert ezüstérmet Kozák Luca 100 méter gáton a müncheni multisport-Eb keretében zajló atlétikai Európa-bajnokság zárónapján, vasárnap.

A 26 éves debreceni gátfutónál csak a lengyel Pia Skrzyszowska volt gyorsabb, 12.53-as időeredménnyel. Luca maga mögött hagyta a holland Nadine Vissert és az európai ranglistavezető brit Cindy Sembert is, holott őket ugyancsak esélyesnek tartották a dobógóra, amire végül egyikük sem fért fel, mivel a harmadik helyen a svájci Ditaji Kambundji végzett.

Kozák Luca világversenyen először futott döntőt 100 méter gáton.

Luca hétfőn már haza is érkezett az edzőjével, a Debrecen Nemzetközi Repülőtéren köszöntötték.

Fotó: Debrecen International Airport facebook-oldala

A magyar atlétacsapat Kozák Luca szereplésével együtt három érmével térhetett haza az Európa-bajnokságról, hiszen Halász Bence szintén ezüstöt nyert kalapácsvetésben, illetve Madarász Viktória bronzot szerzett 35 kilométeres gyaloglásban.