Győzelem a dráma vége Egerszegen

A DEAC férfi kosárcsapata vezetőedzője nélkül, Andjelko Mandics „keze alatt” lépett pályára Zalaegerszegen. Kovács Adrián a Szolnok ellen kapott eltiltása miatt nem lehetett jelen a kispadon. A kettős hosszabbítás végén drámai kosárral született debreceni diadal.

Ronald Moore (fotó: DEAC)

Az első negyedet kétszámjegyű vezetéssel zárták Tóth Ádámék. A második felvonástól kezdve azonban a már-már megszokott hullámzó teljesítmény következett. A Zalaegerszeg visszaküzdötte magát és még a vezetést is átvették. Négy negyedet követően 76-76 állt az eredményjelzőn, így hosszabbítás következett, ám ezúttal sem született döntés. A sors tehát ismételte önmagát és felidézte a kettős hosszabbítás után DEAC-vereséggel záruló DEAC – Körmend rangadót. A ZTE otthonában valószínűleg már mindenki a folytatásra készült, amikor Ronald Moore a dudaszó pillanatában elengedte vonalon kívülről a labdát, a gyűrű és a háló rezdült, a csapat egy emberként emelte magasba mindkét kezét. A Debreceni Egyetem 93-90-re győzött.

Zalakerámia ZTE KK – DEAC 90-93 (14-25, 23-13, 20-18, 19-20, 7-7, 7-10)

ZTE: DUREN 16, Vuko 9/3, Bonifert 10/6, Szabó 10/3, Delas 7/3 csere: DONALDSON 20/9, Gleen 13, Völgyi 5/3, Simon -.

DEAC: Moore 9/3, Somogyi 5, Polyák 12/9, DRENOVAC 26/6, TÓTH 16 csere: GUYTON 14/9, Hines 9/3, Molnár M. 2, Molnár D. -.