Kőkemény februári meccsek várnak a DVSC focistáira

Az MLSZ elkészítette az OTP Bank Liga tavaszi időszakára a 18-22. forduló közötti beosztást, kőkemény meccsek várnak a DVSC-re.

Négy hét múlva, a 18. fordulóban február harmadikán keleti rangadó lesz a cívisvárosban, hiszen a Debreceni VSC – Diósgyőri VTK összecsapást rendezik meg 17:30-tól a Nagyerdei Stadionban. Ha a két csapat mérkőzése nem lenne egyébként is pikáns találkozó minden alkalommal, most még tovább emeli a tétet, hogy a miskolciak egy ponttal vannak a DVSC mögött a tabellán.

Ferencváros - Debrecen, 2023. október 8.

A 19. fordulóban Újpestre látogat a DVSC, jelen állás szerint a február 6-án  17:45-től kezdődő mérkőzésen a Loki ellenfele 4 pontra van csapatunktól.

A 20. fordulóban ismét Debrecenben rendeznek rangadót, a Ferencvárosi TC érkezik február 10-én 17:30-kor a Nagyerdei Stadionban. A rekordbajnok úgy készül, hogy a téli szünetben még egy pont hátrányban van a listavezető Pakssal szemben, közben viszont figyelniük kell arra is, hogy a debreceni mérkőzést követően 5 nappal később már a Konferencia Liga egyenes kieséses szakaszában van jelenésük.

Az ősszel meglepően jól szereplő Fehérvár FC vendége lesz a 21. fordulóban a DVSC, a mérkőzést február 18-án 15:00-tól rendezik meg.

Egy héttel később sem lesz sokkal könnyebb mérkőzése a Lokinak, hiszen február 25-én 17:30-tól a 22. fordulóban a Puskás Akadémiát fogadhatja a Nagyerdei Stadionban.

Ha a fenti program nem tűnt volna szűkösnek februárra, akkor hozzá kell tenni, hogy 28-án 19:00-tól újból Debrecen-Ferencváros mérkőzés, ezúttal a MOL Magyar Kupa 5. fordulójában.

A február tehát kőkemény lesz a DVSC számára, hiszen öt forduló alatt kell megmérkőzni három, közvetlenül előttük szereplő csapattal, valamint két közeli üldözővel is, amelyet lezárhatnak a Fradi elleni MK meccsel. Egy ragyogó teljesítménnyel ebből akár nagyon jól is kijöhetne a Loki, persze ugyan így járhatna nagyon rosszul is.