Kozák Luca 60 méter gáton döntőzhetett Franciaországban

A női 60 méter gát versenyszámban lépett pályára a hétvégén Kozák Luca. A debreceni sportoló a Liévinben megrendezett fedett pályás atlétikai versenysorozat arany kategóriás viadalán a hatodik helyen futott át a célvonalon.

Kozák Luca kvalifikálta magát a 2024-es párizsi olimpiára
Fotó: Zsigmond László

Kozák az előfutamban 8,05 másodperces idővel a második lett a futamában, végül a hetedik legjobb idővel jutott be a döntőbe, ahol a nyolcas pályán futhatott. Az első rajtot követően a lengyel Pia Skrzyszowskát kizárták a versenyből. A második indításra ő ugyan lefuthatta a távot, de az idejét nem vették figyelembe, illetve a holland Nadine Visser idő közben kiállt. A futamban 8,22-es idővel a magyar sportoló hetedikként ért célba, viszont a hivatalos végeredményben a fentiek miatt hatodik helyen rangsorolták.

A versenyszámot egy nigériai sportoló, Tobi Amusan nyerte meg 7,83 másodperces idővel. Kozák Lucának 100 méter gáton van olimpiai kvalifikációja.