Mindenkivel megesik, hogy elfelejt egy fontos eseményt, születésnapot vagy éppen egy évfordulót. Ezekre az alkalmakra nem árt, ha fel van készülve az ember néhány “mentő ötlettel”. Ma pontosan egy ilyennel, s egyben talán az egyik legromantikusabb megoldással érkeztünk hozzátok:
Készítsünk közösen sajttálat!
Nagyon sok fajta cikket találni az interneten, amit szakértők állítottak össze, telis-tele “írott és íratlan szabályokkal”, amelyeket Isten ments, hogy még csak véletlenül is áthágjunk. Persze.
Na, mi most totál nem ezekre fogunk összpontosítani.
- Első és legfontosabb a minőségi sajtok beszerzése
Abban egyet kell értsünk, hogy itt most a tálnak a “gerincét” tényleg a jó fajta sajtok adják, ugyanakkor egy kis ügyeskedéssel nagyon kedvező áron is meg lehet ezt oldani, és nem veszít a gesztus az értékéből egy cseppet sem.
Ha egy tanácsot megfogadsz, akkor igyekezz 3-5 fajta különböző sajtot kiválasztani, ehhez pedig sose szégyen segítséget kérni, ebben a helyzetben különösen sem, szóval bátran kérd ki az árus véleményét is ha elbizonytalanodtál!
Gondolj arra is, hogy az ízek mellett a különböző textúrákkal is fokozni tudod a különlegességet.
- Nem minden a sajt!
Noha valóban ez adja a vázat, mégiscsak kell mellé valamilyen körítés. Engedd szabadon a fantáziád, igazából szinte bármi kerülhet a sajtok mellé – csak a Ti ízlésetek szabhat ennek határt. Célszerű sós és édes vonalon is gondolkodni ilyen tekintetben, hiszen nagyon jól ki tudják egészíteni egymást, ha megfelelően vannak összepárosítva a felkerülő ízvilágok.
Tippek:
- sós: crackers, bruschetta, pita, felvágottak, szalámi, magvak, mártogatósok, aszalt paradicsom, olajbogyó
- édes: (ét)csokoládé; aszalványok (füge, barack, szilva); csokiba mártott gyümölcsök, lekvár, méz, szőlő
- használj bátran rukkolát is (akár csupán dekorációs céllal is), hidd el, az a kevéske zöld szín sokat fog dobni az összképen
- Tálalás
Minden esetben a sajtokkal kezdd a tálalást és csak ezt követően haladj tovább a többi feltéttel. Előbbiek esetében törekedj arra, hogy minél változatosabb formában kerüljenek a tálra az elemek (kis kockánként, mozzarella golyók formájában, csíkokra vágva, vékony lap szeletekben, illetve akár félig bevágva is). Ezt követően haladj tovább a sós majd az édes körítésekkel, végül a magvakkal és aszalványokkal zárd a sort.
Utolsó lépésként a kimaradt “üres foltokat” töltsd meg rukkolával, majd vedd elő a behűtött bort két pohár kíséretében és élvezd a nap hátralevő részét közösen a pároddal.