Az interneten ma már szinte bármit meg lehet oldani – vagy legalábbis azt hihetjük. Sajnos nem csak a megoldások, hanem a csalók is egyre profibbak. Egy 61 éves debreceni nő nemrég saját bőrén tapasztalta meg, milyen drága lehet egy ártalmatlannak tűnő online keresés…
Elromlott a távirányító – jött a “szerelő”
A történet március elején kezdődött, amikor a nő távirányítója felmondta a szolgálatot. Mivel nem ismert megbízható szerelőt, az interneten kezdett keresni – talált is egy hirdetést, amely egy felugró ablak formájában kínált segítséget. Itt megadta adatait és röviden leírta a problémát.
A csaló gyorsan lecsapott
Nem telt el sok idő, mire felhívta egy férfi, aki “szerelőként” mutatkozott be, és közölte: szívesen elvállalja a javítást, de szüksége lenne közel 40 ezer forintra az alkatrészek beszerzéséhez. A nő bizalmat szavazott neki és átutalta az összeget.
De a férfi másnap újra jelentkezett – állítása szerint csak a pénz fele érkezett meg, így ismét 40 ezer forintot kért. A nő ezt is teljesítette, és még ekkor sem fogott gyanút.
Színjáték és kitalált jogszabályok
A csaló ezután sem hagyta abba: újabb és újabb ürügyekkel, fiktív szabályokra hivatkozva hívta fel a nőt, mindig valamilyen „elkerülhetetlen” pluszköltségre hivatkozva. Az áldozat pedig – jóhiszeműen – újra és újra fizetett.
Végül az összegek összeadódtak, és a férfi csaknem másfél millió forintot csalt ki a nőből. A “javítás” természetesen soha nem történt meg, a távirányító maradt, ahol volt – csak épp az idős hölgy maradt pénz nélkül.
Tanulság: ne dőljünk be könnyen!
👉 Ha valaki előre kér pénzt el nem végzett munkáért – legyünk óvatosak!
👉 Soha ne utaljunk olyan személynek, akit nem ismerünk személyesen!
👉 Egészséges bizalmatlanság nélkül könnyen bajba kerülhetünk.
📢 Ha gyanús helyzettel találkozol, ne habozz segítséget kérni – beszélj egy családtaggal, baráttal, vagy akár a rendőrséggel!
Ne feledd: az interneten nem csak lehetőségek, hanem veszélyek is leselkednek ránk. 👀
forrás: Hajdú-Bihar vármegyei rendőrség