Újabb maratont teljesített Dombi Tibor

A hétvégén rendezték meg a 39. SPAR Budapest Maratont, amelyet nagyszerű idővel teljesített Dombi Tibor, a DVSC legendája is.

A Budapest belvárosában megrendezett futóversenyen több ezer magyar és külföldi futó vett részt. A leghosszabb táv a 42,2 kilométeres maratoni volt, amelyen többek között Dombi Tibor is indult.

A DVSC kötelékét erősítő sportszakember vasárnap 3 óra 22 perc és 06 másodperc alatt teljesítette a maratoni távot. Ezzel az M50-es kategóriában az előkelő 41. helyen végzett, míg összetettben is a 408. helyet szerezte meg a 4863 indulóból, azaz a legfelső 10%-ban ért célba.

Dombi az első maratonját még 2016-ban, szintén Budapesten futotta, akkor 3:37:16-os idővel debütált (amely szintén egy jó időnek nevezhető). 8 évvel később pedig 15 percet javított ezen az idejét. Persze közben több más maratonon futott, többek között Bécsben is, de emlékezhetünk arra, amikor Debrecen és Pallag között, egyedül teljesített maratont a koronavírus járvány alatt.