A nyári szünet után ismét elindultak a Mozdulj, Debrecen! ingyenes beltéri programjai az iskolákban. A városszerte elérhető kezdeményezés számos mozgásformával várja a résztvevőket – a 2021 októberében indult program eseményein eddig közel 300 ezer részvételt regisztráltak.
A közösségi házaktól a tornatermekig
A program 2021-ben a város közösségi házaiban indult azzal a céllal, hogy ingyenes és könnyen elérhető mozgáslehetőséget biztosítson a debrecenieknek. A foglalkozások népszerűsége miatt az elmúlt években folyamatosan bővült, és az iskolai tornatermek bevonásával mára szinte valamennyi városrészben elérhetővé vált.
Széles Diána alpolgármester a DSZC Bethlen Gábor Közgazdasági Technikum és Kollégiumban tartott sajtótájékoztatón elmondta: a nyáron az iskolák zárva tartása, a felújítási munkák és az elmúlt időszak rendkívüli hősége miatt a beltéri foglalkozások egy része szünetelt, miközben a közösségi házakban és a szabadtéri helyszíneken tovább zajlottak a programok. Most 11 iskolában indultak újra a foglalkozások, további ötben pedig legkésőbb szeptemberben kezdődnek.
Zumbától az örömtáncig – mindenkinek van kínálat
Az alpolgármester kiemelte, hogy a Mozdulj, Debrecen! sokféle mozgásformát kínál, így mindenki megtalálhatja az életkorának, edzettségi szintjének és érdeklődésének megfelelő foglalkozást. A kínálatban többek között szerepel:
- zumba, alakformáló aerobik és pilates
- gerinctorna és jóga
- az idősebb korosztály körében különösen népszerű örömtánc
- a szabadtéri programok közül a szívbarát séta és a Mozaik Med közösségi futás
„Összefogással alakult ki a Mozdulj, Debrecen!, és a sikerének is ez az alapja – hiszen mi együtt vagyunk Debrecen.”
Szeptembertől 30 helyszínen
Széles Diána hangsúlyozta, hogy a kezdeményezés egyik legfontosabb erőssége az együttműködés. Az iskolai helyszínek biztosításában a Debreceni Tankerületi Központ és a Debreceni Szakképzési Centrum is szerepet vállal, így jól felszerelt tornatermekben tarthatók a foglalkozások. Szeptember 7-től a tervek szerint már összesen 25 beltéri és öt kültéri helyszínen várja a mozogni vágyókat a program; a szabadtéri foglalkozások az időjáráshoz igazodva működnek.
Nemcsak mozgás, közösség is
A 2021. októberi indulás óta több ezer programot szerveztek, amelyeken összesen közel 300 ezer részvételt regisztráltak. Az alpolgármester szerint a kezdeményezés mára a környező településeken élőket is eléri, akik Debrecenben dolgoznak vagy más módon kötődnek a városhoz. Kiemelte a program közösségépítő szerepét is: az elmúlt években barátságok és összetartó közösségek alakultak ki a foglalkozásokon.
A szervezők arra biztatnak mindenkit, hogy nézzék meg az aktuális órarendet, és válasszák ki a hozzájuk legközelebb elérhető mozgásformát. Az összes helyszín és program megtalálható a mozduljdebrecen.hu nyitóoldalán, az oldal aljára görgetve.
