A Zöld Kódex újabb intézkedése valósul meg: elindult az Újabb 10.000 fát ültetünk! program

Földbe kerültek az Újabb 10.000 fát ültetünk! programelső facsemetéi Debrecen-Józsán 2024. június 6-án.

A faültetést megelőzően Balázs Ákos alpolgármester felidézte, hogy a Zöld Kódex több intézkedése is megvalósult már Józsán, hiszen a Tisza vize eljutott a Tócóba, véderdőkettelepítettek, valamint madárodúkat is kihelyeztek. Mint mondta, ezen túlmenően a Környezetvédelmi Ellenőrző Rendszer két állomása is megvalósul a városrészben.

A városvezető arról is szólt, hogy január végén mutatták be Debrecen környezetvédelmi programját, a Zöld Kódexet. Az ötven pontos intézkedéscsomag 2026-ig terjedően fogalmaz meg feladat- és elvárásrendszert, amelyet az önkormányzat a Debreceni Egyetemmel és a Zöld Munkacsoporttal közösen dolgozott ki. A debreceniek szavazhattak is arról, hogy mely intézkedéseket tartják a legfontosabbnak, a több mint ötvenezer leadott szavazat közül pedig a fásítás volt az egyik legnépszerűbb pont.

A város nyugati oldala felőli szegélyszerű fásítások a mezőgazdasági eredetű porszennyeződések elleni védelem bástyáit jelentik – húzta alá a városvezető.

Mint mondta, a helyszínen a ’70-es, ’80-as években a mezővédő erdősávokzöld falként szegélyezték a települést, a fásítással pedig ezt szeretnék visszaállítani. Kiemelte: a környezetvédelmi programokat a helyi lakosokkal, illetve vállalkozásokkal közösen szeretnék véghezvinni, Debrecen pedig megpályázza az Európa Zöld Fővárosa címet, amelyet 2027-ben szeretnének elnyerni.

A Szinorg Universal Zrt. – mint 2022-ben Fenntartható Debrecen Díjjal elismert helyi cégcsoport, debreceni vállalkozás – azzal a felajánlással kereste meg a várost, hogy a Zöld Kódex cselekvési programját támogatva, az újabb 10 000 fa ültetéséhez csatlakozva a város zöldítésére 150 darab facsemetét ajánl fel. Szűcs Gyula, a vállalat elnök-vezérigazgatója kiemelte, hogy a mindennapi tevékenységükben is igyekeznek a környezetvédelemre és a fenntarthatóságra odafigyelni.

2021-ben hoztunk egy olyan döntést a cégünknél, hogy a társadalmi felelősségvállalás keretében elköltött forrásaink jelentős részét Debrecen fenntarthatóságára fogjuk fordítani – hangsúlyozta.


A csütörtöki faültetésen 150 darab virágos kőris facsemetetét ültettek el közösen a résztvevők.

Ez is érdekelhet