Áramkimaradások miatt érkeztek lakossági megkeresések, már dolgoznak a megoldáson

Az elmúlt időszakban számos lakossági megkeresés érkezett az önkormányzat felé a Debrecen különböző területein kialakult pillanatnyi vagy időszakos áramkimaradások kapcsán, ezért Barcsa Lajos alpolgármester egyeztetést kezdeményezett az áramszolgáltató vezetőségével – tette közzé Facebook-oldalán.

A megbeszélésen az áramkimaradást kiváltó okokról beszéltek, valamint a jövőbeni együttműködési lehetőségekről is egyeztettek.

A Dehir.hu érdeklődésére Barcsa Lajos elmondta, hogy az Opus Titász szakemberei közölték, nem növekedett az áramkimaradások száma az elmúlt időszakban Debrecenben, és ezek 60-70 százalékában nem a szolgáltató és az ő rendszere a felelős a hibáért.

Egyrészt az időjárási körülmények okozhatnak ilyen hibákat, főként a légkábelek megrongálódását okozhatja a nagy szél vagy jégeső, másrészt gyakran abból ered az áramszünet, hogy egy fa letört gallya rázuhan a légkábelre, zárlatot okoz vagy el is szakítja azt.

Az Opus Titász közlése szerint

csak Debrecenben éves szinten több tízmillió forintot fordít gallyazásra, de gyakran problémát okoz, hogy nem férnek hozzá a fákhoz vagy a lakosság ellenállásába ütköznek.

Barcsa Lajos megérti, hogy a debreceniek féltik a fákat, de azt kéri, mindenki gondolja át, milyen problémákat okozhat egy nem megfelelően rendben tartott fa. Mint mondta, nekik, a városüzemeltetésnek is be kell látniuk, hogy ha egy fa sokszor okoz ilyen problémát, akkor azt lehet, hogy ki kell vágni, és máshol ültetni helyette kettőt.

Az alpolgármestertől a hírportál azt is megtudta, hogy az egyéni önkormányzati képviselőket arra kérték, gyűjtsék össze, mely utcákból érkezik hozzájuk a legtöbb jelzés időszakos áramkimaradásról, ezt az összesített listát most átadták az Opus Titásznak, akik azt ígérték, tételesen megvizsgálják, mi okozza az áramkimaradást az adott területen.

A megbeszélésen az áramszolgáltató szakemberei azt is elmondták, hogy a városi áramhálózatot külön kezelik a nagyipari hálózattól, így az új gyárak épülése, azok energiával való ellátása nem okoz gondot a városi áramhálózatban. Sőt, épp ellenkezőleg.

Egy-egy ipari célú fejlesztés azt hozhatja magával, hogy lerövidülnek a vezetékszakaszok. A déli városrészben például korábban, ha a fő vezetékszakaszon meghibásodás történt, akkor az egy 50 kilométeres szakaszon mindenhol áramkimaradást okozott, a Déli Gazdasági Övezet áramhálózati fejlesztése eredményeképp ez most a felére redukálódott. A szolgáltató tervei szerint Látókép és Haláp térségében is várható ilyen eredmény az északnyugati térség fejlesztése okán.

Forrás: dehir.hu

Ez is érdekelhet