Az idén 33. alkalommal rendezik meg a Farmer Expót Debrecenben

A tudástranszfer jegyében rendezik meg az idén immár 33. alkalommal a Farmer Expót, amelynek helyszíne a debreceni egyetem Böszörményi úti campusán lesz augusztus végén – jelentette be Vaszkó László vásárigazgató sajtótájékoztatón kedden Debrecenben.

Kép forrása: MTI/Czeglédi Zsolt


Farmer Expo Nemzetközi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Vásár szervezőinek legfőbb célja, hogy a gazdákat hasznos tudással lássák el – mondta.

Ezt szolgálják az ötezer négyzetméteren a 200 kiállító által szervezett bemutatók, az ágazati tanácskozások és üzletembertalálkozók is – tette hozzá.

Tájékoztatása szerint a sertéságazat, a baromfitartás, a marhatenyésztés és a juhágazat szakembereit is külön-külön tanácskozásra várják.

Szólláth Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara hajdú-bihari elnöke elmondta: a kamara 70 négyzetméteren települ ki. Előadóik a tanácskozásokon a hatékonyság és a versenyképesség növelésének lehetőségeit járják majd körül.

Erdélyi és székelyföldi gazdaszervezetek képviselői is érkeznek az expó rendezvényeire – tette hozzá.

Ez is érdekelhet