Kovács Melinda második helyen ért célba a 160 kilométeres Balaton kerülő versenyen

A Magyar Ultrafutó Liga Bajnokságának második helyén végzett a debreceni Kovács Melinda, aki 160 kilométert futott a Balaton körül.

Mosolyogva érkezett a befutóra 22,5 óra futás után.

Szeptember utolsó napján rajtolt és október első napján délután ért célba Kovács Melinda, aki a II. Prevital My Way Ultra 100mi (160 km) versenyen futott. A 160 kilométeres távon a második helyen ért a célba és megszerezte ezzel az ezüstérmet.

Az ultrafutók távolságait gyakran nehéz egy átlagos embernek feldolgozni számok alapján is. Ezt nem csak a 160 kilométer esetén lehet elmondani, hanem az eltelt idő esetén is, hiszen 22 óra 30 percen keresztül haladt a Balaton körül, hogy Gyenesdiástól átfusson Balatonaligáig – persze a hosszabb útvonalon.

A 160 kilométer után boldogon emelte magasba a befutóknak járó névre szóló szalagot.

A dobogós Melindát párja, Lajos kísérte a versenyen kerékpárral, ő a frissítését segítette. Az óvónőként dolgozó futóról már egy évvel ezelőtt is beszámolhattunk, akkor az UltraBalaton Trail 115 kilométeres versenyén állt rajthoz, ahol szintén a második lett.

A sikere után Kocsi Judit sport mentáltréner készített interjút Kovács Melindával, amiből mindenki megtudhatja, hogy milyen volt a verseny, hogyan lehet megküzdeni a nehézségekkel és milyen felkészülés kell hozzá.

Kovács Melinda interjú: Ezüstérem a II. Prevital My Way Ultra 100mi (160 km) távján